Andreea Crepcia
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Andreea Crepcia


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectaresite oficial Andreea Crepcia

 

 CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI

In jos 
+5
zghemotoc
unknown
LiA
Banateanu
andreea
9 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
andreea




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMar Iun 12, 2007 7:23 am

am creat acest topic,deoarece am vazut ca lumea nu mai prea are subiecte de discutat si m-am gandit ca daca tot intram uneori pe acest forum,sa fie placut si sa ne simtim bine atunci cand citi ceva frumos,un gand, ori un citat in care va regasiti, ori unde va vedeti peste catva timp...tot ce va trece prin cap.va invit cu drag sa va lasati imaginatia sa zboare!Wink
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMar Iun 12, 2007 7:46 am

Viata e frumoasa...

Iubeşte ca şi când nu ai fi fost niciodată rănit în dragoste...
Munceşte ca şi când nu ai avea nevoie de bani...
Dansează ca şi cum nu s-ar uita nimeni la tine...
Cântă, ca şi cum nu te-ar auzi nimeni...
Fă acele lucruri care te îmbucură...
Trăieşte ca şi când te-ai afla în rai...
Ai grijă de prietenii tăi...
Trăieşte din plin fiecare clipă, şi vezi partea bună a fiecărei situaţii...
Capul nu ţi-l pleca nici chiar dacă uneori lucrurile nu merg cum ar trebui...
... Căci adevăraţii învingători sunt aceia care luptă şi nu se lasă niciodată bătuţi!

Să ai o zi minunată!
Şi să te bucuri de viaţă...!
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 43
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMar Iun 12, 2007 9:00 pm

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare!
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul!
Daca va fi sa plangi, plangi de bucurie!
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale!
Daca va fi sa furi, fura o sarutare!
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica!
Daca va fi sa simti foame, simte foamea de iubire!
Daca va fi sa doresti sa fii fericit,
doreste-ti in fiecare zi...


bounce bounce bounce
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMier Iun 13, 2007 7:34 am

Inteligenta fără dragoste te face pervers.
Justitia fara dragoste te face implacabil.
Diplomatia fara dragoste te face ipocrit .
Succesul fara dragoste te face arogant.
Bogătia fara dragoste te face avar.
Supunerea fara dragoste te face servil.
Sărăcia fara dragoste te face orgolios.
Frumusetea fara dragoste te face ridicol.
Autoritatea fara dragoste te face tiran.
Munca fara dragoste te face sclav.
Simplitatea fara dragoste îsi pierde valoarea.
Vorbele fara dragoste te fac introvertit.
Legea fara dragoste te supune.
Politica fara dragoste te face egoist.
Credinta fara dragoste te face fanatic.
Crucea fara dragoste reprezintă tortura.
Viata fara dragoste îsi pierde sensul.

Sa aveti o zi plina de dragoste! king
Sus In jos
andreea




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMier Iun 13, 2007 12:23 pm

Banateanu a scris:
Viata e frumoasa...

Iubeşte ca şi când nu ai fi fost niciodată rănit în dragoste...
Munceşte ca şi când nu ai avea nevoie de bani...
Dansează ca şi cum nu s-ar uita nimeni la tine...
Cântă, ca şi cum nu te-ar auzi nimeni...
Fă acele lucruri care te îmbucură...
Trăieşte ca şi când te-ai afla în rai...
Ai grijă de prietenii tăi...
Trăieşte din plin fiecare clipă, şi vezi partea bună a fiecărei situaţii...
Capul nu ţi-l pleca nici chiar dacă uneori lucrurile nu merg cum ar trebui...
... Căci adevăraţii învingători sunt aceia care luptă şi nu se lasă niciodată bătuţi!

Să ai o zi minunată!
Şi să te bucuri de viaţă...!
foarte frumos.vad ca nu poti sa stai prea mult timp departe de noi.ma bucur sa stii!!!!
Sus In jos
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMier Iun 13, 2007 1:15 pm

García Márquez - Un geniu isi ia ramas bun

"-Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.
-As da valoare lucrurilor, dar nu pentru ce valoreaza, ci pentru ceea ce semnifica.
-As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina. As merge cand ceilati se opresc, m-as trezi cand ceilalti dorm. As asculta cand ceilalti vorbesc si cat m-as bucura de o inghetata cu ciocolata!
-Daca Dumnezeu mi-ar face cadou o bucatica de viata, m-as imbraca foarte modest, m-as intinde la soare, lasand la vederea tuturor nu numai corpul, ci si sufletul meu.
-Daca as avea inima, as grava ura mea peste ghiata si as astepta pana soarele rasare. As picta cu un vis al lui Van Gogh despre stele un poem al lui Benedetti, si un cantec al lui Serrat ar fi serenada pe care i-as oferi-o lunii. As uda cu lacrimile mele trandafirii, pentru a simti durerea spinilor si sarutul incarnat al petalelor...
-Daca as avea o bucatica de viata... N-as lasa sa treaca nici o zi fara sa le spun oamenilor pe care ii iubesc, ca ii iubesc. As convinge pe fiecare femeie sau barbat spunandu-le ca sunt favoritii mei si as trai indragostit de dragoste.
-Oamenilor le-as demonstra cat se insala crezand ca nu se mai indragostesc cand imbatranesc, nestiind ca imbatranesc cand nu se mai indragostesc! Unui copil i-as da aripi, dar l-as lasa sa invete sa zboare singur. Pe batrani i-as invata ca moartea nu vine cu batranetea, ci cu uitarea. Atatea lucruri am invatat de la voi, oamenii... Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful muntelui, insa fara sa bage de seama ca adevarata fericire rezida in felul de a-l escalada. Am invatat ca atunci cand un nou nascut strange cu pumnul lui micut, pentru prima oara, degetul parintelui, l-a acaparat pentru totdeauna. " Smile

Va pup de numa`! Buna idee cu topicul acesta cheers ..
Sus In jos
andreea




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMier Iun 13, 2007 3:07 pm

phantoma a scris:
García Márquez - Un geniu isi ia ramas bun

"-Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.
-As da valoare lucrurilor, dar nu pentru ce valoreaza, ci pentru ceea ce semnifica.
-As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina. As merge cand ceilati se opresc, m-as trezi cand ceilalti dorm. As asculta cand ceilalti vorbesc si cat m-as bucura de o inghetata cu ciocolata!
-Daca Dumnezeu mi-ar face cadou o bucatica de viata, m-as imbraca foarte modest, m-as intinde la soare, lasand la vederea tuturor nu numai corpul, ci si sufletul meu.
-Daca as avea inima, as grava ura mea peste ghiata si as astepta pana soarele rasare. As picta cu un vis al lui Van Gogh despre stele un poem al lui Benedetti, si un cantec al lui Serrat ar fi serenada pe care i-as oferi-o lunii. As uda cu lacrimile mele trandafirii, pentru a simti durerea spinilor si sarutul incarnat al petalelor...
-Daca as avea o bucatica de viata... N-as lasa sa treaca nici o zi fara sa le spun oamenilor pe care ii iubesc, ca ii iubesc. As convinge pe fiecare femeie sau barbat spunandu-le ca sunt favoritii mei si as trai indragostit de dragoste.
-Oamenilor le-as demonstra cat se insala crezand ca nu se mai indragostesc cand imbatranesc, nestiind ca imbatranesc cand nu se mai indragostesc! Unui copil i-as da aripi, dar l-as lasa sa invete sa zboare singur. Pe batrani i-as invata ca moartea nu vine cu batranetea, ci cu uitarea. Atatea lucruri am invatat de la voi, oamenii... Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful muntelui, insa fara sa bage de seama ca adevarata fericire rezida in felul de a-l escalada. Am invatat ca atunci cand un nou nascut strange cu pumnul lui micut, pentru prima oara, degetul parintelui, l-a acaparat pentru totdeauna. " Smile

Va pup de numa`! Buna idee cu topicul acesta cheers ..
citatul asta l-am primit la examen la franceza,la traducere.foarte tare👽
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeJoi Iun 14, 2007 7:31 am

Secretele fericirii ...

"Fericiţi cei care ştiu să râdă de ei înşişi: nu vor înceta să se distreze.
Fiinţele umane cele mai fericite nu posedă mare lucru, ele sunt.
Fericiţi cei care ştiu să distingă o pietricică de un munte: vor evita multe neplăceri.
Secretul fericirii nu este să faci ceea ce iţi place, ci să-ţi placă ceea ce trebuie să faci.
Fericiţi cei care ştiu să asculte şi să tacă: vor învăţa multe lucruri noi.
Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodată... dar pentru căutarea ei merită să alergi toată viaţa.
Fericiţi cei care sunt atenţi la cererile celorlalţi: vor fi împărţitori ai bucuriei.
Când alţii te cred fericit şi tu crezi că nu eşti, ia-te după ei!
Fericiţi veţi fi dacă veţi şti să priviţi cu atenţie lucrurile mici şi cu pace pe cele importante: veţi ajunge departe în viaţă.
Alergam după fericire până departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
Fericiţi sunteţi dacă ştiţi să apreciaţi un zâmbet şi să uitaţi o ofensă: drumul vostru va fi mereu însorit.
Dacă vrei să ajungi la fericire, atunci pune-ţi orice ca ţintă, numai un singur nu: fericirea.
Fericiţi sunteţi dacă veţi şti să interpretaţi cu bunăvoinţă atitudinea celorlalţi chiar împotriva aparenţelor: veţi fi consideraţi naivi, dar acesta este preţul iubirii.
Fericirea nu este nimic decât sănătate bună şi o memorie proastă.
Fericiţi cei care se gândesc înainte de a acţiona şi se roagă înainte de a gândi: vor evita multe greşeli.
Când o uşă a fericirii se închide, o alta se deschide; dar deseori ne uităm atât de mult la uşa inchisă că nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.
Constituţia doar dă oamenilor dreptul la fericire. Trebuie însă să o găseşti singur."

Sa fiti fericiti!
Sus In jos
zghemotoc

zghemotoc


Numarul mesajelor : 27
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeJoi Iun 14, 2007 11:44 am

sa poti sa crezi cand unii te inseala
sa te ridici cand altii te doboara
sa poti pastra ce altii vor s-alunge
sa razi chiar daca sufletul tau plange
si cald ramai chiar dac-afara ninge
aceasta-i arta de a-nvinge
bounce
Sus In jos
zghemotoc

zghemotoc


Numarul mesajelor : 27
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeJoi Iun 14, 2007 11:50 am

Invata de la ape sa ai statornic drum;
Invata de la flacari ca totu-i numai scrum;
Invata de la umbra sa taci si sa veghezi;
Invata de la stanca cum neclintit sa crezi;
Invata de la soare cum trebuie sa apui;
Invata de la piatra cat trebuie sa spui;
Invata de la vantul ce-adie pe poteci
Cum trebuie prin lume de linistit sa treci;
Invata de la toate, caci toate-ti sunt surori
Cum treci frumos prin viata, cum poti frumos sa mori.
Invata de la vierme ca nimeni nu-i uitat;
Invata de la nufar sa fii mereu curat;
Invata de la flacari ce-avem de ars in noi;
Invata de la apa sa nu dai inapoi;
Invata de la umbra sa fii smeit ca ea;
Invata de la stanca sa-nduri furtuna grea;
Invata de la soare ca vremea sa-ti cunosti;
Invata de la stele c-n cer sunt multe osti.
Invata de la greier, cand singur esti, sa canti;
Invata de la luna sa nu te inspaimanti;
Invata de la vulturi cand umerii ti-s grei,
Si du-te la furnica si vezi povara ei;
Invata de la floare sa fii gingas ca ea
Invata de la miel sa ai blandetea sa
Invata de la pasari sa fii mai mult in zbor;
Invata de la toate ca totu-i trecator;
Ia seama, fiu al jertfei prin lumea-n care treci
Sa-nveti din tot ce piere cum sa traiesti in veci.
Sus In jos
anca75

anca75


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeJoi Iun 14, 2007 5:48 pm

A SETTING SUN THAT PAINTS A TIE-DYED SKY
A FEATHER BED, AN ANCIENT LULLABY
A KISS GOOD NIGHT FROM ONE WHOSE LOVE IS TRUE
THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU

A FIELD OF FLOWERS DANCING IN THE SPRING
A LITTLE CREEK, A TREE, AN OLD ROPE SWING
COTTON CANDY CLOUDS AGAINST THE BLUE
THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU

FIRST LOVE WITH ALL ITS STORM
RAGING LIKE FIRE WITHIN
TOSSING YOUR HEART TO CHANCE
YOU SWEAR THE DANCE WILL NEVER END

BUT THEN IT DOES AND SOMEONE SAYS GOODBYE
AND AFTER ALL THOSE EMPTY NIGHTS YOU CRIED
THE MORNING THAT YOU WAKE UP GOOD AS NEW
THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU

THE FAITH OF KNOWING DEEP INSIDE YOUR HEART
THAT HEAVEN HOLDS MORE THAN JUST SOME STARS
SOMEONE’S UP THERE WATCHING OVER YOU

THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU
I WANT YOU

Faith Hill- Wish for you
Sus In jos
anca75

anca75


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeJoi Iun 14, 2007 5:48 pm

A SETTING SUN THAT PAINTS A TIE-DYED SKY
A FEATHER BED, AN ANCIENT LULLABY
A KISS GOOD NIGHT FROM ONE WHOSE LOVE IS TRUE
THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU

A FIELD OF FLOWERS DANCING IN THE SPRING
A LITTLE CREEK, A TREE, AN OLD ROPE SWING
COTTON CANDY CLOUDS AGAINST THE BLUE
THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU

FIRST LOVE WITH ALL ITS STORM
RAGING LIKE FIRE WITHIN
TOSSING YOUR HEART TO CHANCE
YOU SWEAR THE DANCE WILL NEVER END

BUT THEN IT DOES AND SOMEONE SAYS GOODBYE
AND AFTER ALL THOSE EMPTY NIGHTS YOU CRIED
THE MORNING THAT YOU WAKE UP GOOD AS NEW
THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU

THE FAITH OF KNOWING DEEP INSIDE YOUR HEART
THAT HEAVEN HOLDS MORE THAN JUST SOME STARS
SOMEONE’S UP THERE WATCHING OVER YOU

THAT’S THE KIND OF DAY I WISH FOR YOU

Faith Hill- Wish for you
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeVin Iun 15, 2007 1:09 pm

Life is short, Break the rules, Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that made you smile.
Life may not be the party we hoped for, but while we're here we should dance....
CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI 551550916_5be70a44ae_m
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 43
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeSam Iun 16, 2007 12:30 pm

Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de
TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o
deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o
treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus
sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL!

bounce bounce lol! lol!
Sus In jos
ralu
Admin
ralu


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 38
Data de inscriere : 26/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeSam Iun 16, 2007 12:38 pm

LiA a scris:
Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de
TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o
deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o
treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus
sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL!

bounce bounce lol! lol!

drunken SUPER TARE Razz
Sus In jos
http://www.creionconcept.ro
lore_dana90




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeSam Iun 16, 2007 5:40 pm

O femeie iese din casă şi vede 3 moşnegi cu barbă albă stând în faţa casei. Nu-i cunoştea dar vazându-i supăraţi îi invita în casă să manânce ceva.
“Soţul tău este acasă?” – întreabă ei.
“Nu, este ieşit”
“Atunci nu putem intra” – replică ei.
Seara când soţul se întoarce acasă ea îi povesteşte despre cei trei moşnegi..
“Du-te şi spune-le că am venit şi pofteşte-i înăuntru “
Femeia se duce şi îi invită.
Femeia se duce şi îi invită.
"Nu putem intra toţi în casă" replică ei.
"Cum aşa?" întreabă ea.
Unul dintre moşnegi îi explică.
Eu sunt BUNĂSTARE , el este SUCCES iar celălalt este IUBIRE.
Acum du-te şi întreabă-l pe soţul tău care dintre noi să vina în casă.
Femeia intră în casă şi îi spune soţului, care se bucură.
"Ce bine!!, în acest caz invită-l pe BUNĂSTARE să ne umple casa cu bunăstare!"
Soţia nu a fost de acord.
“De ce să nu-l invităm pe SUCCES?”
Nora îi asculta dintr-un colţ al casei.
"N-ar fi mai bine să-l invităm pe IUBIRE?
Casa noastră ar fi atunci plină de iubire!" – a sugerat nora.
"Hai să ne ghidăm după sfatul norei" îi zice soţul soţiei.
"Du-te afară şi invită-l pe IUBIRE să ne fie oaspete."
Femeia iese afară şi întreabă:
“Care dintre voi este IUBIRE? Pe el îl invităm să ne fie oaspete”
IUBIRE porneşte înspre casă.
Odată cu el se pornesc în urma lui şi ceilalţi doi.
Surprinsă femeia întreabă:
“L-am invitat doar pe IUBIRE. Cum de veniţi şi voi cu el?”
Cei trei moşnegi replicară:
"Dacă l-ai fi invitat pe BUNĂSTARE sau pe SUCCES, ceilalţi ar fi rămas pe loc, dar de vreme ce l-ai invitat pe IUBIRE, unde merge el mergem şi noi.
Unde este IUBIRE este şi BUNĂSTARE şi SUCCES!!
Sus In jos
lore_dana90




Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeSam Iun 16, 2007 5:41 pm

hmmm, km lung:)
Sus In jos
andreea




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeSam Iun 16, 2007 7:45 pm

LiA a scris:
Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de
TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o
deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o
treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus
sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL!

bounce bounce lol! lol!
hai lia,ca e foarte tare citatul
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 43
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeSam Iun 16, 2007 11:21 pm

ma bucur ca-ti place lol!
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 8:04 am

Ganduri despre viata....

"A îmbătrâni e cel mai bun mod de a trăi mult.
Vărsta înaintată este de a rămâne mereu tânăr dar cu mult mai multe eforturi.
Din greşelile mele din tinereţe, ceea ce mă deranjează cel mai mult nu e faptul că le-am făcut, ci faptul că nu le mai pot face.
A îmbătrâni este a trece de la PASIUNE la COMPASIUNE.
Mulţi oameni nu ajung la 80 de ani pentru că mult timp s-au luptat să rămână la 40.
20 de ani e vârsta VOINŢEI, 30 de ani a SPIRITULUI, 40 de ani a BUCURIEI.
Cel care nu e frumos la 20 de ani, nici puternic la 30, nici bogat la 40, nici experimentat la 50 nu va fi niciodată FRUMOS, PUTERNIC, BOGAT, EXPERIMENTAT.
Când treci de 60 de ani puţine lucruri ţi se mai par absurde.
Tinerii cred că bătrânii sunt nebuni, bătrânii ştiu că tinerii sunt nebuni.
Maturitatea omului este de a reuşi să găsească seriozitatea cu care se juca atunci când era copil.
Nimeni nu pleacă aşa de repede ca ANII.
În ochii unui tânăr străluceşte o FLACARĂ, în ochii unui bătrân străluceşte LUMINA.
Iniţiativa tinerilor valorează la fel de mult ca experienţa la adulţi.
În spatele fiecărui om este un copil.
Fiecare vârstă cu comportamentul ei.
Tinerii stau în grupuri, adulţii în cupluri, bătrânii SINGURI.
Fericit cel care a fost TÂNĂR în timpul tinereţii sale şi ÎNŢELEPT la vârsta potrivită.
Toţi vrem să trăim bătrâni, dar refuzăm să fim bătrâni.
E plăcut să ajungi la o vârstă mare, dar nu să o ai."
zghemotoc 4 zghemotoc 5 zghemotoc 8 zghemotoc 3
Sus In jos
ralu
Admin
ralu


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 38
Data de inscriere : 26/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 1:23 pm

Banateanu a scris:
Ganduri despre viata....

"A îmbătrâni e cel mai bun mod de a trăi mult.
Vărsta înaintată este de a rămâne mereu tânăr dar cu mult mai multe eforturi.
Din greşelile mele din tinereţe, ceea ce mă deranjează cel mai mult nu e faptul că le-am făcut, ci faptul că nu le mai pot face.
A îmbătrâni este a trece de la PASIUNE la COMPASIUNE.
Mulţi oameni nu ajung la 80 de ani pentru că mult timp s-au luptat să rămână la 40.
20 de ani e vârsta VOINŢEI, 30 de ani a SPIRITULUI, 40 de ani a BUCURIEI.
Cel care nu e frumos la 20 de ani, nici puternic la 30, nici bogat la 40, nici experimentat la 50 nu va fi niciodată FRUMOS, PUTERNIC, BOGAT, EXPERIMENTAT.
Când treci de 60 de ani puţine lucruri ţi se mai par absurde.
Tinerii cred că bătrânii sunt nebuni, bătrânii ştiu că tinerii sunt nebuni.
Maturitatea omului este de a reuşi să găsească seriozitatea cu care se juca atunci când era copil.
Nimeni nu pleacă aşa de repede ca ANII.
În ochii unui tânăr străluceşte o FLACARĂ, în ochii unui bătrân străluceşte LUMINA.
Iniţiativa tinerilor valorează la fel de mult ca experienţa la adulţi.
În spatele fiecărui om este un copil.
Fiecare vârstă cu comportamentul ei.
Tinerii stau în grupuri, adulţii în cupluri, bătrânii SINGURI.
Fericit cel care a fost TÂNĂR în timpul tinereţii sale şi ÎNŢELEPT la vârsta potrivită.
Toţi vrem să trăim bătrâni, dar refuzăm să fim bătrâni.
E plăcut să ajungi la o vârstă mare, dar nu să o ai."
zghemotoc 4 zghemotoc 5 zghemotoc 8 zghemotoc 3

foarte profund Shocked
Sus In jos
http://www.creionconcept.ro
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 3:11 pm

mie mi s-a parut deprimant Sad . mai ales asta: "Tinerii stau în grupuri, adulţii în cupluri, bătrânii SINGURI."
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 4:05 pm

phantoma a scris:
mie mi s-a parut deprimant Sad . mai ales asta: "Tinerii stau în grupuri, adulţii în cupluri, bătrânii SINGURI."

Asa se vede la varsta ta, insa daca esti mai atenta in jur vei constata cat sunt de adevarate unele, altele le vei constata adevarul cand vor mai trece vreo 20 de ani, ca asta-i viata. Hug Si nu-i nimic deprimant in viata cand o iubesti si accepti realitatea trecerii timpului. Dar o phantoma nu are de ce sa se teama sau deprime, ea este vesnica, nu? Tongue Winking Party
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 43
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeMier Iun 20, 2007 11:49 pm

N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine.




Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare.



Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele




Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face.
Sus In jos
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitimeVin Iun 22, 2007 9:39 pm

citatele astea au un ton putin diferit fata de ce s-a scris pana acum aici Worried :

"Un strain isi pierde jumatate din farmec in ziua in care nu iti mai este strain." Rolling Eyes
"Cei care beau pentru a-si ineca amarul ar trebui sa invete ca amarul stie sa inoate." Laughing (testat inainte)
"Cand intr-o relatie se pierde increderea, minciunile isi pierd farmecul."
Sus In jos
Continut sponsorizat





CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Empty
MesajSubiect: Re: CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI   CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI Icon_minitime

Sus In jos
 
CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Talentata si cu har 100%

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Andreea Crepcia :: Propuneri :: Propuneri-
Mergi direct la: