Andreea Crepcia
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Andreea Crepcia


 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectaresite oficial Andreea Crepcia

 

 Despre Andreea...

In jos 
+6
Breeze
andreea
bebe_kid78
unknown
LiA
Banateanu
10 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Iun 05, 2007 7:55 pm

Andreea

Despre Andreea... Caravana_decembrie_timisoara_290x
Nume si prenume: Andreea Crepcia
Varsta: 21 de ani
Ocupatie: studenta
Localitate: Brad, jud. Hunedoara

Studii de specialitate: nu
Genuri de muzica preferate: rock alternativ, pop, bossa nova, jazz
Unde se vede peste 5 ani: pe un vas de croaziera
Jobul/locul de munca ideal: in domeniul muzical

Ca si Claudiu, Andreea s-a prezentat in fata juriului la preselectia din Timisoara. Pentru ca s-a nascut la Honedoara, in emisiune a reprezentat Ardealul. Si pentru ardeleni asta a fost un mare noroc. Vocea Andreei n-are nevoie de alt comentariu.
Chemata la Bucuresti pentru a doua preselectie, Andreea s-a facut remarcata cu usurinta. Juriul a selectat-o pentru emisiune si Andreea le-a dovedit in scurt timp ca nu s-au inselat cand au ales-o.
Saptamana dinaintea fiecarei emisiuni a fost de cele mai multe ori obositoare si tensionata pentru concurentii Megastar. Perioada de pregatire a fost si pentru Andreea una cu multa munca. Datorita colegilor si a celor doua antrenoare de canto si coregrafie, Andreea s-a obisnuit cu scena si a reusit sa scape in mare parte de emotii. Reprezentatia ei a cucerit atat juriul cat si publicul de acasa, trimitand-o pe Andreea in finala.
Nu se astepta la rezultatul obtinut si satisfactia a fost cu atat mai mare. O s-o intalniti pe Andreea in finale, cand se va lupta sa ajunga cat mai aproape de titlul de Megastar.



Andreea are 21 de ani si este studenta.
Ii place sa calatoreasca, de aceea se vede descoperind taramuri necunoscute pe un vas de croaziera. Andreea crede ca pentru a reusi in viata trebuie sa fii puternic si degajat. Are incredere in sine si e convinsa ca isi va indeplini visurile prin forte proprii. Pentru Andreea, “Megastar” este un pas spre schimbare.
Andreei ii place sa traiasa clipa

Andreea este studenta la Facultatea de Limbi Straine din Timisoara si marturiseste ca isi traieste din plin viata de studenta, in ciuda dificultatilor materiale. Tot de la Andreea am aflat ca e “fain sa bei vin”.
Are un jurnal in care scrie absolut tot ce traieste si simte pentru ca ii place sa puna pe hartie experientele prin care trece.

Andreea povesteste ca cel mai frumos moment din viata ei este cel in care a realizat ca s-a indragostit de un artist. Are multe amintiri legate de aceasta experienta si spune ca nu regreta nimic din ce a trait pana acum.

Andreea canta din copilarie. Din clasa a II-a pana intr-a 8-a a cantat in corul “Voci de primavara”, iar din clasa a 9-a in “Balea Bouaru”. Mai tarziu, in clasa a 11 –a, a participat la “Ursuletul de aur”, la Baia Mare, unde a castigat premiul I. Profesoara ei de canto, Maria Simion, este cea care i-a fost alaturi si a sprijinit-o in momentele cele mai dificile.

Marturiseste ca nu se gandeste prea mult la ce se va intampla in viitorul indepartat pentru ca traieste in prezent si o intereseaza ce se petrece acum. Andreea este genul de om caruia ii place sa traiasca clipa.
Vorbeste cu multa placere despre “Breviar pentru pastrarea clipelor” de Paleologu, cartea ei favorita. Ii plac animalele si chiar a avut o pisica, Kissy, pe care a iubit-o foarte mult.
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 8:37 am

Andreea a donat cei 1000 de euro castigati la un concurs in Timisoara

/ 16 decembrie 2006 /
Despre Andreea... Caravana_decembrie_timisoara_290x

Dupa incheierea concertului din Iulius Mall, finalistii “Megastar”, insotiti de familii, prieteni si admiratori, s-au oprit intr-un club din Timisoara, unde s-au inscris la un concurs de karaoke.
...........
Finalistei “Megastar” i s-a acordat premiul I, constand in suma de 1000 de euro, bani pe care Andreea a decis sa ii doneze unui bun prieten care sufera de leucemie. Colegii si prietenii Andreei au fost impresionati de gestul Andreei, care a spus ca “Asa a vrut Dumnezeu. Nu stiam ce pot sa fac pentru el, iar acum am sansa sa il ajut. Sanatatea si fericirea unui om sunt mai presus de lucrurile efemere care se pot cumpara.”


Imi place sa cred ca pe langa harul si talentul de a canta este si un om cu un suflet deosebit. Gestul tau Andreea sa-i fie de leac celui pentru care l-ai facut!
zghemotoc 7 zghemotoc 8 zghemotoc 4 zghemotoc 5
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 43
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 9:22 am

Este intr-adevar un om deosebit !!!!!!
zghemotoc 5 zghemotoc 5 zghemotoc 7
Sus In jos
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 9:37 am

Sad si cum se simte acum prietenul ala...? sper ca e ok, daca nu oricum inseamna enorm gestul, mai ales atunci cand vine din partea unui apropiat...
Mereu e cate o chestie din partea Andreei care ma surprinde placut. Don't ever change! Despre Andreea... 69287 Despre Andreea... 834427 jocolor
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Iun 19, 2007 12:28 pm

Si cea ce nu stiam, eu cel putin, ca o cheama si Elena, si ii bine de tinut minte ca are doua zile de sarbatorit la nume de Sf. Andrei si de Sf. Constantin si Elena
drunken zghemotoc 3 Party Winking zghemotoc 3 Despre Andreea... 945557 king
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeSam Iun 23, 2007 11:44 pm

Andreea despre Andreea:

"Lifestyle
About Me : eu sunt andreea,DA,CHIAR EU!!!sunt o tipa mai nebuna decat par a fi,uneori o companie placuta,alteori nu,si cand spun asta : "prietenii stiu de ce" Smile)iubesc tot ce e simplu si natural,de aceea natura este elementul in care ma simt cel mai bine....muzica pentru mine este un mod de gandire care ma deconecteaza si ma incarca mereu...iubesc prieteniile si de accea ma bucur sa stau in preajma oamenilor...si cam atat...deocamdata
Drinker Socially


Interests : am un MARE interes,sa va dau adresa de la forumul meu Smile) www.andreea.catsboard.com Intrati acolo si lasati o parere,ceva....
Favorite Music Genres R&B, Punk, Rock, Alternative, Latin, Gospel, Country, Religious, Jazz, Classical, Pop
All Time Favorite Artists / Bands U2
Favorite Movies "DANGEROUS BEAUTY"
Favorite TV Shows "TEO","CARCOTASII",
Favorite Books "BREVIAR PENTRU PASTRAREA CLIPELOR"
"PORTRETUL LUI DORIAN GRAY"
"ALCHIMISTUL"

Background
Politics Middle of the Road
Education Post-graduate
Occupation student and singer"
Sus In jos
bebe_kid78

bebe_kid78


Numarul mesajelor : 43
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Iun 24, 2007 10:11 am

cred ca toata lumea a intrat pe pag ei de hi5 si a vazut asta. Smile
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Iun 24, 2007 8:05 pm

bebe_kid78 a scris:
cred ca toata lumea a intrat pe pag ei de hi5 si a vazut asta. Smile
Eu cred ca nu toata lumea, eu le-am gasit acuma. Este vreo problema?
Si mai apoi m-as bucura sa fie cat mai multe informatii, poze, despre Andreea, ca doar forumul ii este dedicat, ca disutii si schimb de informatii. Nu?! Poate ca nu ar strica sa mai scrie si Andreea insasi despre ea, aici.
king
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 43
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Iun 24, 2007 11:27 pm

Ca bine zici afro
Sus In jos
bebe_kid78

bebe_kid78


Numarul mesajelor : 43
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Iul 03, 2007 2:31 pm

bine banateanule:) Lia tu taci, ca nu te-o intrebat nimeni:)
Sus In jos
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeJoi Iul 05, 2007 12:02 pm

Rolling on the floor no comment...(nu m-a intrebat nimeni)
Sus In jos
LiA

LiA


Numarul mesajelor : 43
Localisation : Bucuresti
Data de inscriere : 30/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeJoi Iul 05, 2007 9:00 pm

bebe_kid78 a scris:
bine banateanule:) Lia tu taci, ca nu te-o intrebat nimeni:)


Asa e, doar ca vezi tu eu ma refeream la ideea de a scrie si Andreea cate ceva despre ea si, in nici un caz la discutia dintre voi Wink
Sus In jos
bebe_kid78

bebe_kid78


Numarul mesajelor : 43
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeVin Iul 06, 2007 10:38 am

bine. Smile
Sus In jos
andreea




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 30/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Iul 08, 2007 12:16 am

Banateanu a scris:
Andreea despre Andreea:

"Lifestyle
About Me : eu sunt andreea,DA,CHIAR EU!!!sunt o tipa mai nebuna decat par a fi,uneori o companie placuta,alteori nu,si cand spun asta : "prietenii stiu de ce" Smile)iubesc tot ce e simplu si natural,de aceea natura este elementul in care ma simt cel mai bine....muzica pentru mine este un mod de gandire care ma deconecteaza si ma incarca mereu...iubesc prieteniile si de accea ma bucur sa stau in preajma oamenilor...si cam atat...deocamdata
Drinker Socially


Interests : am un MARE interes,sa va dau adresa de la forumul meu Smile) www.andreea.catsboard.com Intrati acolo si lasati o parere,ceva....
Favorite Music Genres R&B, Punk, Rock, Alternative, Latin, Gospel, Country, Religious, Jazz, Classical, Pop
All Time Favorite Artists / Bands U2
Favorite Movies "DANGEROUS BEAUTY"
Favorite TV Shows "TEO","CARCOTASII",
Favorite Books "BREVIAR PENTRU PASTRAREA CLIPELOR"
"PORTRETUL LUI DORIAN GRAY"
"ALCHIMISTUL"

Background
Politics Middle of the Road
Education Post-graduate

Occupation student and singer"
hello people!!!!va scriu la o ora tarzie de la iasi. am avut concert,a fost bine,publicul e tare fain aici.sunt singura si putin trista. mi-e dor de casa,nu prea imi gasesc un loc al meu,nu am foarte multi prieteni in bucuresti....dar o sa treaca ele si momentele astea, pe care cred ca le stim cu totii, se numesc "adaptare".mi-e dor si de casa,sa stau la locul meu preferat,pe deal si sa ma uit la apa.e un loc pe care eu l-am numit la oglinda,pentru ca acolo cerul se oglindeste perfect in apa. e foarte frumos acolo vara,cand sunt margarete. mmm super!!!va puneati intrebari legate de amicul meu,cel bolnav.va spun ca m-am intalnit cu el saptamana trecuta si nu va spun cat de bucuroasa am fost ca l-am vazut dupa atata timp. e incredibil cata bucurie primesti de la viata atunci cand daruiesti. si cand ma gandesc ca in iarna toata lumea era disperata sa il ajute si cat stres am mancat si uite ca Dumnezeu m-a ascultat.am crezut ca nu se mai poate face nimic,dar uite ca puterea LUI e mare!!!!ce sa mai scriu,am cam scris ce gandeam.asa ca mai revin alta data.mi-e somnic!va pup cu drag!!!
Sus In jos
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Iul 08, 2007 8:09 am

Kiss Miss you vewy vewy much!
Oricum, norocul nu te-a lasat balta nici de data asta...cred...fiind prima dintre finalistii megastar care pleaca intr-un turneu... Cum te simti pe scena cu cei de la Sistem? Publicul te recunoaste? Muzica pe care o canti te multumeste? Hai spuuune bounce ...sper sa mai faci rost cat de curand de vreun comp` ratacit, care intamplator are si net Wink. Pup male! Kiss
Sus In jos
Breeze




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 01/09/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeSam Sept 01, 2007 4:18 pm

frumos gest... cu banii castigati. Smile
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeVin Noi 02, 2007 7:54 pm

.... stim din pacate tot mai putine lucruri. Neutral
king
Sus In jos
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeSam Noi 17, 2007 10:57 am

Eu sper sa fie ok..E ciudat cum s-a desprins asa de toti, dar asta conteaza mai putin. Important e sa-i fie bine... Neutral
Sus In jos
ralu
Admin
ralu


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 38
Data de inscriere : 26/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Noi 18, 2007 11:05 pm

Cred ca ii lipseste o provocare pe plan muzical ...ahmm pe cand era la megastar cu fiecare emisiune i se cerea mai mult si se pregatea din greu pt asta iar acum e undeva pe o linie constanta. Poate ar trebui ca baietii de la Sistem sa o implice un pic mai mult in proiectele lor Despre Andreea... 945557
Sus In jos
http://www.creionconcept.ro
Gr33nkitty

Gr33nkitty


Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Noi 25, 2007 1:56 pm

ai dreptate ralu.
PS: hai sa aducem forumul la viata, care se baga??
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Noi 25, 2007 6:49 pm

Ma tem ca ne lipseste exact subiectul: Andreea. Indiferent de motivatii ma asteptam ca macar sa ramana in dialog cu noi. Sa discutam despre ce? Pentru ca personal nu mai stiu nimic despre ea. Sper sa-i mearga bine si sa lupte in contiunuare pentru talentul si harul pe care l-a demonstrat. king
Sus In jos
andreea




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 30/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeDum Dec 02, 2007 6:48 pm

gata, am revenit.....mai uneori imbatranesc si imi uit propria mea parola...e calr...batranetzea..:Ps-au petrecut multe de cand nu am mai scris pe site,multe frumoase multe urate.motivul pentru care m-am retras a fost acela ca mama s-a imbolnavit de o boala care pana nu de mult era mortala si speriata de acest fapt am inceput sa ma inchid in mine...nu vreau sa spun in gura mare detalii cum ar fi boala mamei sau chestii de genul asta pentru ca sunt convinsa ca nici voi nu ati face-o,insa ca o veste buna va voi spune ca mama mea e pe drumul cel bun...e pe cale sa se vindece si sa scapam de punctul acesta din viata si trebuie sa recunosc ca atunci cand ne-am impotmolit in el ne-am panicat,eu si familia mea.am pierdut curajul de a ma uita pe site-ul meu...imi era teama sa nu fiu criticata si sa nu decad de tot mai ales ca nu am voie acum cand abia sunt la inceput de drum.norocul meu a fost si este ca am langa mine o persoana care imi e tare draga si care ma sustine la fiecare pas...e ca un inger pazitor care are grija de sufletul meu in acest oras(bucuresti)care stiti si voi ca nu e usor de digerat.ieri,de 1 decembrie am cantat in bucuresti la inaugurarea marelui brad millenium.a foat o experienta tare faina.imaginatziva ca a fost un trafic infernal in orasul asta de nu se mai putea circula cu masina.faza e ca noi trebuia sa fim la concert,lumea ne suna...am lasat masina pe unde am putut si am luat-o pe jos.pe jos pe la metrou si mai mare nebunie,se mergea umar langa umar...incredibil de greu am ajuns pe scena.dar important e ca am ajuns.mie mi s-a parut extraordinara seara.cineva spunea..."Doamne cat de saraci suntem ca sa ne adunam ca nebunii si sa stam in frig ca sa vedem niste lumini"eu nu am vazut-o asa...si m-am bucurat ca mai puteam sa facem asta,sa ne bucuram de lucrurile simple pentru ca de aici vine bogatia de fapt
Sus In jos
unknown

unknown


Numarul mesajelor : 86
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Dec 04, 2007 4:30 pm

si chiar cand incepuse sa-mi fie mai dor de tine, ai revenit. ma bucur foarte mult ca se vindeca mama ta...asta inseamna ca Cineva are totusi grija de voi!
in ceea ce priveste criticatul, nu-ti fie teama...chiar nu are nimeni dreptul sa-ti reproseze ceva. you're doing great! cat

Un Craciun Fericit si multa sanatate mamei tale! Take care. :*
Sus In jos
andreea




Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 30/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMar Dec 04, 2007 7:47 pm

mersi la fel
Sus In jos
Banateanu

Banateanu


Numarul mesajelor : 96
Localisation : Timisoara
Data de inscriere : 29/05/2007

Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitimeMier Dec 05, 2007 5:52 pm

andreea a scris:
...sa ne bucuram de lucrurile simple pentru ca de aici vine bogatia de fapt
Ne bucuram ca esti din nou printre noi, ne este dor de vocea ta. Sa-i transmiti mamei gandurile noastre bune si multa sanatate!
king
Sus In jos
Continut sponsorizat





Despre Andreea... Empty
MesajSubiect: Re: Despre Andreea...   Despre Andreea... Icon_minitime

Sus In jos
 
Despre Andreea...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Talentata si cu har 100%
» CITATE PREFERATE,GANDURI PE CARE ATI VREA SA LE IMPARTASITI
» NOUTATI DESPRE MINE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Andreea Crepcia :: Despre Andreea :: Discutii generale-
Mergi direct la: